shape
shape

Acer İstanbul Servis Bölgeleri

Acer İstanbul Servis Bölgeleri

Bilgisayarlarımız, notebooklarımız ve laptoplarımızın sağlığı için düzenli bakım ve temizlik oldukça önemlidir. Eğer yardım almak istiyorsanız Acer İstanbul Servis Bölgeleri şubelerinden biri ile iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Düzenli bakım ve temizlik bilgisayarda arıza riskini yarı yarıya azaltacaktır.

acer istanbul servis bölgeleriAcer İstanbul Servis Bölgeleri

Garanti kapsamında ve arızalı olan bilgisayarlarınız için İstanbul Acer Servis Bölgeleri sizler için çalışıyor. Bilgisayarınızda herhangi bir arıza tespit etmeniz durumunda mutlaka servislerden yardım almalısınız. Bilgisayar arızalarını kendimiz asla çözmemeliyiz. Çünkü garanti kapsamından çıkma sebeplerinden birisi de budur.

Her teknik serviste bilgisayarınızı onarmayınız. Çünkü yetkili servisler dışında bir tamir, bakım, onarım veya parça değişimi olursa bilgisayar garanti kapsamından çıkacaktır. Bilgisayarın garanti kapsamında kalması için bu kurallara dikkat ediniz.

Bilgisayarları Garanti Dışı Yapan Durumlar

Acer İstanbul Servisi Bölgeleri olarak bu yazıda size bilgisayarları garanti dışı yapan durumlardan bahsedecek. Bilgisayarlar da dahil olmak üzere bir çok elektronik cihazda garanti durumu çok önemlidir. Çünkü herhangi bir arıza ile karşı karşıya kalmamız durumunda garantiden faydalanarak ücretsiz onarım yaptırmamız mümkün. Şimdi yazının devamında garanti dışı kalma durumlarını inceleyelim.

  • Bilgisayarın kullanım kılavuzunda belirtilen durumlara aykırı şekilde kullanılması başlıca garanti dışı kalma durumlarından biridir. Çoğu kullanıcı bilgisayarını yanlış kullandığının farkında olmayabiliyor. Bu yüzden bu duruma çok sık rastlanır.
  • Daha önceden yetkili servisler dışında bilgisayarın açılması, onarılması ve parça değişimi gibi durumların tespit edilmesi. Bu yüzden bilgisayarda karşılaşılan sorunları mutlaka bir yetkili teknik serviste onarınız.
  • Bilgisayar başındayken bir şeyler içtiğimizde bilgisayara dökülebilir. Bu kullanıcı hatasından kaynaklandığından yine garanti kapsamı dışında olur.
  • Bilgisayarlarımıza mutlaka güvenli bir antivirüs programı yüklemeliyiz. Çünkü çeşitli yazılımlar ve virüs nedeniyle bilgisayara bulaşınca bu da kullanıcı hatasından kaynaklanır.
  • Bilgisayarın yanlış taşınması, yapılan yanlış veya düzensiz bakımlar, kötü bir şekilde kullanım veya voltaj değişiklikleri nedeniyle oluşan arızalar da garanti kapsamı dışında olmaktadır.

İstanbul Acer Servisi Bölgeleri olarak size bazı garanti dışı durumlarla ilgili maddeleri derledik. Acer çağrı merkezini arayarak bu durumlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İstanbul Acer Servis Bölgeleri;

Comments are closed