shape
shape

Kadıköy Acer Servisi

Kadıköy Acer Servisi

Bilgisayarlarımız kimi zaman çeşitli arızalar verebilir. Bu duruma pek çok şey sebep olabilir. Herhangi bir arıza ile karşı karşıya kalırsak Kadıköy Acer Servisi ile iletişime geçmeliyiz. Bilgisayarlar oldukça hassas cihazlar olduğundan dikkatli kullanmak gereklidir.

kadıköy acer servisiKadıköy Acer Servisi Hizmetleri

Garanti kapsamında ve arızalı olan bilgisayarlarınız için Acer Servisi Kadıköy tamir, onarım ve yedek parça değişimi hizmetleri vermektedir. Bilgisayarlardaki arızalarda en önemli nokta mutlaka onu yetkili teknik servise götürmektir. Çünkü bilgisayarların garanti kapsamında kalması için bu oldukça önemlidir.

Bilgisayarlar için önemli olan bir diğer nokta da düzenli bakım ve temizliktir. Çünkü bir çok arızayı yarı yarıya önleyen bir işlemdir. Bu bakım ve temizlik evde yapılacağı gibi teknik servislerde de yapılabilir. Ancak evde yapmak bazen riskli olabilir. Bu yüzden teknik servislerden yardım almanızı tavsiye ederiz.

Bilgisayar Neden Kendi Kendine Kapanır?

Kadıköy Acer Servis bu yazısında sizlere bilgisayarların başına zaman zaman gelen kendi kendine kapanma sorunundan bahsedecek. Aslında bilgisayara düzenli bakım ve onarımın yanında arıza tespiti de yaptırmanız size büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Hem diğer arızaları da tespit ederek risk oranını büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Şimdi kapanma sorunlarının nedenlerine geçelim.

  • Aşırı ısınma sorunu genelde soğutucu fanların düzgün çalışmamasından kaynaklanır. Veya şarj kablosu doğru akımda güç sağlamıyorsa yine kapanmaya neden olacaktır. Bu yüzden soğutucu fanları kontrol ediniz. Ayrıca bu fanlara düzenli olarak bakım ve temizlik de yapmalısınız.
  • Bilgisayara son eklenen donanımlar da kendi kendine kapanma sorununa yol açacaktır. Aygıt yöneticisinden donanımların güncel olup olmadığını kontrol ediniz. Daha sonra son eklenen donanımları kaldırın.
  • Bilgisayara bulaşan virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar da bilgisayarda kapanma sorununa yol açacaktır. Bu yüzden bilgisayarınıza güvenli bir antivirüs programı yükleyiniz.
  • Bilgisayara yapılmayan düzenli bakım ve temizlikler de bu soruna neden olan sebeplerden biridir. Çünkü kirler ve tozlar donanım parçalarına yerleşir ve düzgün çalışmasını engeller. Bu da kapanma sorununa davetiye çıkaracaktır.

Acer Servis Kadıköy olarak tavsiyemiz bilgisayarınıza gerekli değeri verin. Belirli periyotlarla bakım ve temizlik hatta arıza tespiti yaptırın. Hizmetlerden faydalanmak ve bilgi almak için arayınız.

 

Comments are closed