shape
shape

Acer Laptop Fan Temizliği

acer laptop fan temizli

Laptop, notebook ve masaüstü bilgisayarlarımızda ısınmayı engelleyen en önemli parça soğutucu fanlardır. Soğutucu fanlar ve bilgisayardaki diğer donanımlar üzerinde zamanla toz birikimleri olur. Bilgisayarınıza düzenli bakım ve temizlik yaptırmadığınız durumda bu tozlar bilgisayarın aşırı ısınmasına, performans düşüşüne sebep olabilir. Teknik Servisimizde bilgisayarlarınız için Acer Laptop Fan Temizliği yaptırabilirsiniz. Bilgisayarınıza yapacağınız düzenli bakımlar performansın korunmasını ve uzun süre kullanım sağlar.

acer laptop fan temizliğiAcer Laptop Fan Temizliği Nasıl Yapılır

Eğer bilgisayar temizliği ve bakımı hakkında bir bilginiz yoksa bu işlemi mutlaka teknik servisimizde yaptırmalısınız. Bazı kişiler bilgisayarlarını kendi temizlemeyi tercih ediyor fakat yapacağınız ufak bir hata bilgisayarda sorun oluşmasına sebep olabilir. Acer Teknik Servisimizde bilgisayar fan temizliği aşamaları şu şekildedir:

  • Bilgisayarın güç akışı kesilir ve batarya sökülür.
  • Sökülen parçalar özel hava makinesi ile tozlardan temizlenir.
  • Daha sonra mikrofiber bez ve özel temizleme sıvıları ile parçalar silinir.
  • Eski termal macun temizlenir ve yenisi sürülüp kurumaya bırakılır.
  • Termal macun kuruduktan sonra parçalar dikkatli bir şekilde birleştirilir.

Bilgisayarda Fan Temizliği Dışında Yapılan Bakımlar

Bilgisayarlarda fan temizliği dışında yapılan bir çok bakım vardır. Örneğin bilgisayarınıza bir anti virüs programı kurmak, bilgisayarı virüslerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korur. Bilgisayarınızı sık sık şarja takmamak voltaj sorunlarını engeller. Bilgisayarınızda yüksek performans gerektirmeyen işler yaptığınızda güç tasarrufunu aktif etmek pil ömrünüzü uzatır. Depolama alanınızda gereksiz belgeler, resimler, videolar, programlar ve uygulamalar olmadığında daha hızlı bir bilgisayar ile çalışmış olursunuz. Bu saydıklarımız gibi yapacağınız uygulamalar bilgisayarınızın çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Teknik Servisimizde Acer Laptop Fan Temizliği dışında bir çok hizmet vermekteyiz. Bilgisayarınızda oluşan tüm sorunlar için tamir, onarım ve parça değişimi hizmeti vermekteyiz. Bize gelen her bilgisayar için öncelikle arıza tespiti yapıyoruz. Bilgisayar sahibinin istekleri ve şikayetleri doğrultusunda uygun olan işlemleri belirliyoruz. Bilgisayar sahibinin onayı olmayan hiçbir işlem yapmıyoruz. Siz de bilgisayarınızda oluşan tüm sorunlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bilgisayarınızı teknik servisimize elden teslim edebilir veya anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları aracılığı ile bize ulaştırabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve hizmet talebi oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR KAPALI