shape
shape

Acer Fan Değişimi

acer fan değişimi

Bilgisayarlarımızı bir kaç saat kullandıktan sonra ısınmaya başlar. Isınma durumunda soğutucu fanlar çalışır ve ısınmayı engeller. Bazen fanlar çeşitli sebeplerden dolayı çalışmaz. Acer Fan Değişimi ile arızalı parçanın değişimini yapıyoruz.

acer fan değişimiAcer Fan Değişimi ve Bakımı

Bilgisayarda gözle görülmeyen tozlar zamanla fanlar ve diğer donanımlar üzerinde birikir. Biriken tozlar fanların çalışmasını engelleyebilir. Hatta uzun süre temizlik yapılmadığında fanların arızalanmasına sebep olabilir. Bilgisayarı yere düşürdüğümüzde veya herhangi bir darbeye maruz kalmasında fanlar arızalanabilir veya zarar görebilir. Teknik servisimiz bu sorunlar için sizlere fan değişimi yapmaktadır. Ayrıca servisimizde Acer Fan Bakımı işlemlerini düzenli yaptırarak arıza sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Fan bakımı yaptırmadığınız takdirde ısınma sorunu artacaktır ve donanımlarınızın zarar görmesine sebep olacaktır. Bu durumda anakart arızası, ekran kartı arızası ve chip arızaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Fan değişimi yaptırmak genelde çok maliyetli bir işlem değildir. Laptop bilgisayarınıza uygun parça temin ederek değişim işlemi yapıyoruz. Bilgisayarınız için gerekli olan tamir, onarım ve tüm parça değişim işlemleri için sizlere hizmet vermekteyiz.

Soğutucu Fanların Bölümleri ve Görevleri

  • Fan Kontrol Devresi: Bilgisayardaki ısı sensöründen aldığı veriler doğrultusunda fanı kontrol eder. Fanınız hiç dönmüyorsa, dengesiz dönüyorsa veya sürekli dönüyorsa bu kısmın arızalanmış olması muhtemeldir.
  • Soğutucu: Isınma açısından elverişli olan chiplerin üzerinde bulunur. Bilgisayar içindeki tüm ısıyı üzerinde toplar ve dışarı atılmasını sağlar. Genelde bu kısımda toz birikimi olmaktadır.
  • Isı Borusu: Soğutucunun iki ucunda yer alırlar. İçinde ısı akışını kolaylaştıran özel bir gaz bulunur. Bu sayede ısınan havayı kolayca dışarı atılmasını sağlar.
  • Fan: Soğutucu gövdesinin içinde yer alır. Fanları döndürerek havayı dışarı atmaktadır.

Acer Fan Değişimi ve bilgisayarlarınızın ihtiyacı olan tüm işlemler için bizden destek alabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ile verdiğimiz hizmetlerde en iyi kaliteyi sunuyoruz. Acer Teknik Servisi ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir ve hizmet talebi oluşturabilirsiniz. İletişim sayfamızda bize ulaşabileceğiniz telefon numaramız ve mail adresimiz yer almaktadır.

YORUMLAR KAPALI