shape
shape

Bilgisayar Ram Yükseltme

bilgisayar ram yükseltme

Ram, bilgisayarlar başta olmak üzere bir çok elektronik cihazlarda bulunan bir donanım birimidir. Ram ( Random Access Memory ), rasgele erişimli bellek olarak bilinir. Bilgisayarda bilgilerin geçici olarak depolandığı bir birimdir. Verileri geçici olarak depolar, bilgisayar kapandığında silinir. Kullanıcılar çeşitli sebeplerden dolayı bilgisayarını hızlandırmak isterler. Bunun için ilk akla gelen ram yükseltmesi yapmaktadır. Bilgisayarda ram yükseltme fazla maliyetli bir işlem değildir. Fakat önemli nokta doğru ram çeşidi ile değişim yapmaktır.

bilgisayar ram yükseltmeAcer Bilgisayar Ram Yükseltme

Bilgisayar ram yükseltme işlemi kolay gibi görünse de doğru yapılmadığı takdirde başka sorunlar ortaya çıkarabilir. Ram parçasının düzgün takılmaması, yanlış takılması, işlemin dikkatli yapılmaması sonucunda bir çok sorun ile kullanıcılar karşı karşıya kalabiliyorlar. Eğer parça değişimi konusunda bilgili ve tecrübeli değilseniz, bu işlemi acer teknik servisimizde güvenle yaptırabilirsiniz.

Ram değişiminde bilgisayar için uygun ram bulmak önemlidir. Bilgisayarınız DDR3 çeşidi ram destekli ise, DDR4 ram takmanız doğru olmaz. Bu yüzden değişim yapacağınız parçayı alırken bu konulara dikkat etmelisiniz. Bilgisayarda tüm donanımlarda olduğu gibi ram de anakarta bağlı olarak çalışmaktadır. Ram’in anakarta uyumlu olmaması durumunda yine sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bilgisayarda kullanılan ram türleri şunlardır:

  • DDR1 Ram: En eski ram çeşididir. 200 – 400 Mhz hızından çalışır.
  • DDR2 Ram: En çok kullanılan ramlerden biridir. 400 – 1066 Mhz arasında çalışma hızına sahiptir. Günümüzde pek tercih edilmemektedir.
  • DDR3 Ram: Günümüzde en çok kullanılan ram çeşididir. 800 – 1860 Mhz arasında çalışmaktadır.
  • DDR4 Ram: Piyasadaki en gelişmiş ram çeşididir. 2133 – 3200 Mhz hızında çalışır.
  • DDR5 Ram: 5200 Mhz hızına kadar çıkabilme kapasitesine sahiptir.

Neden Acer Teknik Servisi ?

Acer Teknik Servis olarak 10 yıldan fazladır sizlere hizmet vermekteyiz. Alanında bilgili ve uzman kadromuz, tam donanımlı teknik servis laboratuvarımız ve güvenilir hizmet anlayışımız ile sizlere en iyi hizmeti sunuyoruz. Bize gelen her bilgisayar için ayrı bir ilgi gösteriyoruz. Bilgisayara yaptığımız arıza tespitleri ve müşteri istekleri doğrultusunda hizmet veriyoruz. Bilgisayar sahibinin onayı olmadan hiçbir işlem yapmıyoruz. Anlaşmalı kargo firmaları ile ücretsiz gönderim imkanı sağlıyoruz. Bunların yanında yaptığımız işlemlerde sizlere altı ay civarında garanti süresi veriyoruz. Bilgisayarınızda garanti süresi boyunca yaşadığınız bir sorun olursa sizlere yardımcı oluyoruz.

Bilgisayar ram yükseltme, tamir, onarım, parça değişimi, bakım ve diğer işlemleriniz için bizden hizmet alabilirsiniz. İletişim sayfamızdaki telefon numarası ve mail adresi ile bizimle kolayca iletişime geçebilirsiniz.

YORUMLAR KAPALI