shape
shape

Acer Teknik Servis Hizmeti

Acer Teknik Servis Hizmeti

Bilgisayarlar oldukça karmaşık yapılı cihazlardır. Bu karmaşık yapıyı korumak da bizim üzerimize düşmektedir. Masaüstü ya da Dizüstü bilgisayarlarınızın sorunsuz çalışmasını devam etmek istiyorsanız bakım temizlik yaptırmalısınız. Acer Teknik Servis Hizmeti bilgisayar arızalarınıza hızlı ve kalıcı çözümler üretiyor. Bilgisayarlarımızda bazen çeşitli arızalar meydana gelebilir. Bu arızalarla karşılaşmamız durumunda mutlaka bi teknik servisten yardım almalıyız.

acer teknik servis hizmetiAcer Teknik Servis Hizmetleri

Garanti kapsamında ve arızalı olan bilgisayarlarınıza Teknik Servisi Acer tamir, bakım, onarım, temizlik ve gerekli durumlarda yedek orijinal parça değişimi yapmaktadır. Bilgisayar arızalarını kullanıcı tamir etmemelidir. Çünkü bu durum bilgisayarı garanti kapsamından çıkarmaktadır. Aynı şekilde yetkili servisten başka yerlerde bilgisayarı onarmamanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgisayarda Görüntü Sorunları

Acer Teknik Servisi bu yazısında sizlere bilgisayarda görüntü ile ilgili sorunlardan bahsedecek. Bilgisayarda en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza gelmektedir. Görüntüde sorun olması bizi oldukça rahatsız edeceğinden hemen çözüm bulmak isteriz. Şimdi bu arızalara ve çözüm yollarına geçelim.

  • Ekranda Çizgi Olması Sorunu: Bilgisayarı açtığımızda yatay ve dikey çizgi şeklinde piksel bozuklukları karşımıza çıkabilir. Bu çizgilerin birden fazla sebebi olabilir. bunun sebeplerinden biri ekran kartında oluşan arızası olabilir. Veya bilgisayara yapılmayan düzenli bakım ve temizlik yüzünden ekran kartında kir ve toz birikimi olmuş olabilir. Bilgisayarın çok çalışması durumunda ekran kartı fazla ısınmış olabilir. Bunun sebebi fanların düzgün çalışmaması olabilir. Ayrıca ısınma sorunu da başka arızalara sebep olabilir. Ekran kartı üzerindeki kablolarda temassızlık meydana gelmiş olabilir. Monitör arkasındaki kablolarda güç bağlantı kablosunda temassızlık, ezilme, kopma gibi sorunlar meydana gelmiş olabilir.
  • Monitöre Görüntü Gelmeme Sorunu: Monitörün arkasındaki kablolarda temassızlık olabilir. Veya kablo tam oturmamış, kablonun klipslerinde kopukluk olabilir. Bilgisayar başka monitörde çalışıyorsa sorun monitörde demektir. Çalışmadığı durumlarda CMOS reseti atmak gerekebilir. Eğer bu durumda da sorun giderilemiyorsa sorun ekran kartında demektir.

Teknik Servis Acer olarak bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için bilgisayar düzenli bakım testleri yaptırmak gereklidir. Ayrıca bilgisayar için de temizlik ve bakım oldukça gereklidir. Sadece ekran ve görüntü problemleri için değil, diğer arızalarla da karşılaşmamak için bu durum şarttır. Bizi arayarak gerekli birgilere ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR KAPALI