shape
shape

Acer Laptop

Acer Laptop

Bilgisayarlar hayatımızın her alanında bizlere yardımcı olmaktadır. Bu denli hayatımızda olan bilgisayarın da markası önemlidir. Acer Laptop adını ülkemizde ve dünyada duyurmuş bir markadır. Bilgisayar alırken de bir çok şeye dikkat etmemiz gerekir.

acer laptopAcer Laptop Servisi ve Hizmetleri

Acer, garanti kapsamında olan ve arızalanan laptop, notebook ve bilgisayarlarınıza her türlü hizmeti vermektedir. Tamirden bakıma, onarımdan temizliğe ve yedek orijinal parça değişimine kadar bir çok hizmetler mevcuttur. Acer Laptop Servisi çeşitli arıza problemlerinize yardımcı oluyor.

Acer için bilgisayardan önemli bir şey varsa o da müşterileridir. Müşterilerine gösterdiği hizmet kalitesiyle ve anlayışıyla kendini ilk tercih edilenler arasına getirmeyi hedeflemiştir.

Bilgisayarda Donanım Parçaları ve Görevleri

Laptop Servis Acer bu yazısında sizlere bilgisayardaki donanım parçalarından ve bunların görevleri hakkında bilgiler verecek. Bilgisayarı bir bütün haline getiren her parçanın önemli bir görevi vardır. Biz de bunları sizlerle beraber inceleyeceğiz.

  • İşlemci: Bilgisayardaki donanımların ve çevre birimlerinin birbiriyle uyumlu çalışmasını ve veri akışının kontrolünü sağlar. Bilgisayardaki temel veri hesaplamalarından sorumludur. Anakarta bağlı olarak çalışır. Bilgisayardaki anlık olarak verileri işler.
  • Anakart: Bilgisayardaki bütün donanımları bir araya toplar. Bu bileşenlerin koordineli çalışmasını sağlar. Bilgisayardaki diğer donanımlara güç sağlar ve dağıtımını yapar. Bios sayesinde işlemleri yürütür. Diğer bileşenlerle iletişim kurarak veri akışını sağlar. Ayrıca bilgisayarın hız kazanmasına da önemli bir katkısı vardır.
  • Sabit Disk: Bilgisayarda veri depolama amacıyla kullanılan manyetik bir kayıt ortamıdır. Ses, görüntü, uygulama, program, oyun, video gibi her şeyin depolanmasını sağlar.
  • Ekran Kartı: Bilgisayardaki grafik verilerini işleyip görüntü olarak ekranda gösterilmesini sağlar. İçerisindeki yazılım ve donanım özellikleri sayesinde yüksek çözünürlükte görüntülerin oluşmasını sağlar. Grafik işlemcisi, bellek tipi ve kapasitesi, chip seti ve çekirdek hızı gibi çok fazla ekran kartı modeli vardır.
  • Ram: Ram, dosyaların hızla yazılıp okunmasını sağlayan bir depolama birimidir. Ram, geçici bir depolama birimidir. Bilgisayarın kapanması durumunda veya elektrik kesilmesinde veriler tamamen silinir.

Acer Laptop Servis ile iletişime geçerek daha detaylı bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

Comments are closed