shape
shape

Acer Laptop Sıvı Teması

Acer Laptop Sıvı Teması
Teknolojik aletlerimize sıvı teması hepimizin başına minimum bir kere gelmiştir. Özellikle telefon ve laptoplarımızda bu durumun oluşması hepimizin korkulu rüyasıdır. Kendiniz duruma müdahale etmek yerine Acer Laptop Sıvı Teması için size en yakın servis noktamıza gitmeniz en doğrusu olacaktır. Yine de bu gibi durumlarda evde müdahale etmeniz gerektiğinde, yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenler vardır. Hepimizin bildiği ve evde uyguladığı bazı yöntemler işimize yararken, bazıları daha da kötü sonuçlar doğurabiliyor. Gelin biraz bu yöntemlerden bahsedelim.

Acer Laptop Sıvı Teması Oluştuğunda Ne Yapılmalı?

  • İlk olarak cihazınızı kapatın. Elektrik çarpmasını engellemek ve olası sorunları bir ölçüde azaltabilmek için cihazınız kapalı olmalıdır.
  • Cihazınız şarjdaysa şarjdan çıkarın. Sıvı teması anında cihazın şarj olmaya devam ederse kısa devre oluşabilir.
  • Cihazınızın bataryasını çıkarın. Bataryayı çıkarmanız hem cihazın kapanmasını sağlar, hem de elektrik akımını keser.
  • Cihazınızı ters V şeklinde tutmaya özen gösterin. Bu hareket sıvının ana karta ulaşmasını engelleyecektir.
Acer Laptop Sıvı Teması Bu aşamaları yaptıktan sonra Acer Laptop Sıvı Teması için cihazı doğrudan size en yakın teknik servisimize getirmeniz cihazınız için en sağlıklısı olacaktır. Gelin bir de sıvı teması konusunda doğru bilinen yanlışlara göz atalım.

Sıvı Teması Sorununda Doğru Bilinen Yanlışlar

  • Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bile olsa cihazınızı asla açmaya çalışmayın! Cihaz ıslak durumdayken açmayı denerseniz, içerisindeki elektronik aksamlar kısa devre yaparak kalıcı hasara neden olabilir.
  • Saç kurutma makinesiyle cihazı kurutmaya çalışmayın! Bu teknik bazı durumlarda işe  yarıyor olsa da, suyun daha fazla yayılıp cihaza zarar vermesine neden olabilir.
  • Cihazınızı pirinç dolu bir kaba koymayın! Doğru bildiğimiz yanlış yöntemlerden biri daha. Pirincin içinde bulunan tüm minik toz parçacıkları cihazın içine girip yapışır. Bu hem cihazın daha fazla hasar görmesine, hem de onarım sürecini zorlaştırmasına neden olur.
Acer Laptop Sıvı Teması ve diğer tüm laptop sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bize gelen bilgisayar için öncelikle sorunun arıza tespitini yapıyoruz. Ardından oluşan hasarları ve tamir sürecini müşterilerimize iletiyoruz. Müşterilerimizin onayı olmadan hiçbir işlem yapmıyoruz. Bize ulaşmak isterseniz web sitemizin iletişim sayfasında bize ulaşabileceğiniz telefon numaramız ve mail adresimiz yer almaktadır.

Comments are closed