shape
shape

Acer Laptop Isınma Sorunu

acer laptop ısınma sorunu

Bilgisayar kullanıcılarının şikayet ettikleri konulardan birisi de aşırı ısınma sorunudur. Gün içinde bilgisayarlarımızı çeşitli amaçlarla kullanmaktayız. Bilgisayarımızı çok fazla kullandığımızda, düzenli bakım yaptırmadığımızda veya başka bir sebepten dolayı aşırı ısınma sorunları yaşayabiliriz. Acer Laptop Isınma Sorunu için teknik servisimizde hızlı ve kalıcı çözümler sağlıyoruz. Bilgisayarınız aşırı ısınmaya maruz kalıyorsa bizimle iletişime geçerek hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

acer laptop ısınma sorunuAcer Laptop Isınma Sorunu Nedenleri

  • Bilgisayarlarımızın ısındığı zaman soğumasını sağlayan bileşenlerden birisi de soğutucu fanlardır. Zamanla gözle görülmeyen tozlar fanlar üzerinde birikir. Bu tozlar fanların düzgün çalışmasını engelleyebilir ve yeterli soğutmayı sağlayamayabilir. Bilgisayarınıza düzenli olarak bakım yaptırdığınızda ısınma sorunu yaşama olasılığınız azalır.
  • İşlemcinin üzerinde ısınmayı önleyen termal macun vardır. Bu termal macun zamanla eskir ve ısınmaya sebep olabilir. Bilgisayarınıza düzenli bakım yaptırdığınızda termal macun değişimi de yaptırabilirsiniz.
  • Bilgisayar içine giren virüsler ve zararlı yazılımlar da aşırı ısınmaya sebep olabilir.
  • Bilgisayarınız için ağır olan programlar ve oyunlar çok fazla güç harcamaya sebep olur. Soğutucu Fanlar çalışsa bile ısınma sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Laptopların güneş altında, kalorifer yanında kullanmak da ısınmaya sebep olur.
  • Bilgisayarınızı sürekli şarjda bırakmak veya sık sık şarja takmak da ısınmaya sebep olacaktır.

Isınma Sorunu İçin Yapabilecekleriniz

Bilgisayarınızı kullanırken yapacağınız ufak şeyler ısınma sorununun önüne geçebilir. Bilgisayarı kullanırken fanların hava almasını sağlamalısınız. Bilgisayarınızın pil gücü azalmadıkça şarja takmamalısınız. Bilgisayarı uzun saatler kullanıyorsanız, birkaç dakika dinlendirmelisiniz. Bilgisayarınızı yatakta değil, masa gibi sert yüzeylerde kullanmalısınız. Bilgisayarınıza güvenli anti virüs programları yükleyin. Zararlı yazılımlar ve virüslerden bilgisayarı korumalısınız. Ve en önemlisi bilgisayarınızı düzenli olarak temizletmelisiniz. Teknik servisimizde bilgisayarlarınız için temizleme ve termal macun yenileme işlemi yapılmaktadır.

Bunları yaptığınız halde ısınma sorunu devam ediyorsa mutlaka bizimle iletişime geçin. Acer Laptop Isınma Sorunu için teknik servisimizde arıza tespiti yapıyoruz. Donanım veya yazılım kaynaklı sorunları tespit ederek gerekli işlemleri yapıyoruz. Detaylı bilgi almak ve hizmetlerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Web sitemizin iletişim sayfasında bize kolayca ulaşabileceğiniz telefon numaramız ve mail adresimiz yer almaktadır.

YORUMLAR KAPALI