shape
shape

Acer Klavye Değişimi

Acer Klavye Değişimi

Laptop bilgisayarlar kolay taşınmasının yanı sıra performans açısından da oldukça güçlüdür. Laptoplarda arıza ile karşılaşmamız durumunda Acer Klavye Değişimi ile görüşüp mutlaka teknik destek almalıyız. Teknik servis noktaları bize her zaman daha kalıcı ve sağlıklı çözümler sunar.

Acer Servis olarak gelişmiş tekniklerle beraber cihazlarınızı uygun fiyata tamir işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Kişilerin bilgisi dahilinde ve onayları alınarak harekete geçiyoruz. Türkiye genelinde kargo aracılığıyla çok sayıda kişiye ulaşım sağlıyoruz. Teknik servis alanında yetkin ekip uzmanlığında müşteri memnuniyeti doğrultusunda hizmet vermekteyiz.

Acer Klavye DeğişimiAcer Klavye Değişimi Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle klavyenin nasıl çıkartılacağını tespit etmek gerekir.
  • Bazı modellerde direk tırnaklardan kurtararak üstten çıkartılabilirken, bazı modellerde komple üst kasayı sökmek gerekir.
  • Klavye altındaki bağlantı kablosunu dikkatlice çıkartıp yeni klavyeyi aynı şekilde tutarak sokete takmalıyız.
  • Bu kablo oldukça hassas olduğundan profesyonel kişiler tarafından dikkatlice yapılmalıdır.
  • Ayrıca bu soket anakart üzerinde bir sokettir ve klavye değil de anakartın klavye soketi de arızalı olabilir.

Tüm bunların net anlaşılabilmesi için detaylı arıza tespit işleminden geçirilmelidir.

Garanti kapsamında ve arızalı olan laptop, notebook ve bilgisayarlarımızın bakımı, onarımı, tamiri ve yedek parça değişimi için Acer Klavye Değişimi ile görüşüp yardım almalıyız. Çünkü arızanın ilerlemesi durumunda geri dönüşü olmayan sorunlar ile karşı karşıya kalabiliriz.

Acer teknik servisimiz tam donanımlıdır ve her türlü arıza için onarım cihazlarımız mevcuttur. Kadromuz alanında uzman ve bilgili kişilerdir. Bilgisayarların tamir ve onarımını yaparken malzemelerin en kalitelisinden kullanmaktayız.

Laptopta Touchpad Sorunu ve Çözüm Yolları

Acer Klavye Değişimi bu yazısında size laptopta karşılaşılan touchpad sorunları hakkında bilgi verecek. Bazen bu touchpad sorunu çözümü kolay olsa da bazen sorunun altında başka şeyler yatabilir. Bu yüzden direk laptopu yetkili servise götürmeliyiz. Şimdi bu arızanın çözüm yollarından bahsedelim.

Acer Klavye Tamiri

  • Harici mouse bağlantısını kaldırmayı deneyin. Her zaman karşılaşılan bir durum olmasa da buda bir ihtimaldir.
  • Touchpad üzerinde devre dışı bırakmak için küçük kare şeklinde bir tuş bulunmaktadır. Eğer bu tuş varsa üzerine çift tıklayın. Daha sonra touchpad sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol ediniz.
  • Touchpad devre dışı bırakma özelliği klavyede de olabilir. F klavye tuşları üzerinde inceleme yapın. Dokunmatik yüzeyi etkinleştirmek için bir tuş vardır. Fn tuşu birlikte basınız. Tekrar touchpadi kontrol ediniz.
  • Bilgisayarın ayarlar sayfasına girin. Buradan cihazlar seçeneğine girin. Sol taraftaki menüden dokunmatik yüzey ayarlarını açın ve en üstteki dokunmatik yüzey seçeneğinin aktifliğini kontrol edin.
  • Sorunu bir de BIOS üzerinden çözmeyi deneyelim. Önyükleme sırasında F12 tuşuna basarak BIOS’a girin. Internal Pointing Device, Dahili İşleme Aygıtı seçeneğini bulun. Seçeneğin aktif olup olmadığını kontrol edin. Gelişmiş seçeneklere girin. buradan da gerekli onayları kontrol edin.

Acer Klavye Değişimi olarak tavsiyemiz eğer sorunlarınıza çözüm bulamadıysanız mutlaka bir yetkili servisten yardım almalısınız. Yetkili servise ulaşmak, detaylı bilgi almak ve hizmetlerden yararlanmak için iletişime telefon numarası ile veya mail yoluyla geçebilirsiniz.

YORUMLAR KAPALI