shape
shape

Acer Batarya Değişimi ve Periyodik Bakım

batarya değişimi ve periyodik bakım

Bilgisayarlarımızı gün içerisinde farklı alanlarda kullanırız. Bazen bu kullanım durumu saatlerimizi alabiliyor. Gün geçtikçe bilgisayarlarımızın pil ömründe azalmaya sebep oluyor. Bilgisayarımız eskisine göre daha çabuk şarjının bittiğini görürüz. Bu sorun için  Acer Batarya Değişimi ve Periyodik Bakım için teknik servisimizden bilgi alabilirsiniz.

batarya değişimi ve periyodik bakımAcer Batarya Değişimi ve Periyodik Bakım Nasıl Olmalı?

Bilgisayarımızı ömrü bitmiş bir batarya ile kullanmayız. Güç kaynağı takılı fakat bataryası bitmiş bir bilgisayar bir süre sonra sorun vermeye başlar. Donanım aletlerinde yanma, ekran kartında ve anakartta hasara sebep verebilir. Bataryanın değişmesi gerektiğini bilgisayarımızın verdiği sinyaller ile anlayabiliriz. Verilen bu sinyaller; Yavaş şarj olma durumu, bilgisayarınızı daha az kullanmanız, aşırı ısınma gibi belirtilerdir.

Bilgisayarımızın modeline bağlı olarak bataryanın konumu değişebilir. Bazı bilgisayarlarda batarya alt kısımda yer alırken, bazı bilgisayarlarda kasa içinde bulunabiliyor. Alt kısımda yer alan batarya değişimi biraz daha basit. Fakat günümüzün bilgisayar teknolojisi artık bataryanın kasa içinde olmasını tercih ediyor.

Kasa İçindeki Bataryayı Nasıl Değiştirebilirsiniz?

  • Öncelikle bilgisayarınızın bir güç kaynağına bağlı olmadığından emin olun.
  • Bilgisayarın vidalarına uygun tornavidayla dikkatli şekilde sökülen arka kapağı açın.
  • Bataryanın ayrı şekilde vidalandığını göreceksiniz. Aynı şekilde dikkatli bir şekilde uygun tornavidalar ile vidaları sökün.
  • Eski bataryayı çıkarıp, yeni bataryanın batarya yuvasına oturduğundan emin olun. Bu durum yanlış elektirik  akımına sebep olup bilgisayarınızda hasar bırakabilir.
  • Son olarak bataryanın vidalarını da takarak, arka kapağı yerleştirmek vidalamak.

Acer Teknik Servis olarak iç kısımda olan batarya değişimi müşterinin bir bilgisi olmadan değiştirmesini önermiyoruz. Aksi taktirde donanım aletlerinde arızaya sebep verebilir. Buda bilgisayarınızın daha büyük sorunlar ile karşılaşmasına sebep verebilir. Bataryanız hakkında bir problem yaşıyorsanız teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

batarya değişimiAcer Periyodik Bakım Hizmetleri

Çok bilgisayarlı kurumların düzenli olarak bilgisayar bakımı yaptırmasına Periyodik Bakım denir. Anlaşmalı olduğumuz kurumların, bilgisayarlarının bakımı için düşündüğü programlar ve takvimler servisimize iletilir. Daha sonrasında bilgisayarların özenli bir şekilde kontrolü sağlanıp rapor oluşturulur. Bu raporlar kurumunuza ve şirketimize gönderilir. Periyodik bakımı başlatmak için yetkili personelinizde onay alınır ve bakıma başlanır. Bakıma, parça değişimine ihtiyacı olan bilgisayarlar belirlenir ve gerekli işlemlere başlanır. Bakımı bitmiş bilgisayarlarınız son testlerden geçilerek kurumunuza teslim edilir. Cihazlar tekrardan yerlerine montaj edilir.

Yukarıda ki süreç ne kadar uzun ve zor gözükse de profesyonel ekip arkadaşlarımız ile hızlı ve güvenli bir hizmet vermekteyiz. Değiştirilen arızalı parçaların yerine orijinal parçalar takarak bilgisayarınızı eskisi gibi sağlıklı hale getiriyoruz. Acer Batarya Değişimi ve Periyodik Bakım Hizmetleri için detaylı bilgi almak isterseniz web sayfamızda ki iletişim numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Comments are closed