shape
shape

Acer Aspire E15 Servisi

Acer Aspire E15 Servisi

Klavyesinin üzerine kahve dökülen Acer Aspire E 15 modeline ait laptop tamir ve bakımları yapılarak 2 yıl garantiyle kullanıcısına teslim edilmiştir. Yapılan incelemeler ve testler sonucunda anakartta sıvıya rastlanmamış ve hard diskte herhangi bir arızayla karşılaşılmamıştır. Laptopta klavye değişimi, anakart tamiri, genel bakım ve temizlik gibi işlemler uygulanmış, gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra teslim edilmiştir.

Cihaz üzerine sıvı dökülmesi dizüstü bilgisayarlarda en çok görülen kazalardan biridir . Gereken önlemleri almanız durumunda laptopunuzu kurtarmanız mümkün.

Dizüstü bilgisayarınızın sıvıyla temas etmesi durumunda hangi yolları izlemelisiniz?

Acer Aspire E15 Servisi
Acer Aspire E15 Servisi

Öncelikle cihazınızın fişi takılıysa, elektrik bağlantısı varsa bir an önce fişi çekin. Laptopunuzu kapatarak bataryasını sökün. Ters V şeklinde bir zemin üzerinde en az 24 saat olacak şekilde bekletin. Bunları hızlı bir şekilde yaptıysanız eğer sıvının anakarta ulaşma ihtimali düşüktür. Laptopunuzu açmadan mutlaka uzman bir teknik servisten yardım almalısınız. Özellikle sıvı şekerli ise (meyve suyu, kola vb) cihazın özel maddelerle ve ayrıntılı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Bazı durumlarda kuruyan bilgisayarlar açılabilir ve o an bir sorun çıkarmayabilir. Fakat uzun vadede anakartta gerçekleşen oksitlenme sonucu cihazınızda arıza oluşturur.

Siz de Acer marka laptoplarınızın tamir, bakım ve onarım işlemleri için Mecidiyeköy konumlu Acer teknik servisi tercih edebilirsiniz. Hızlı ve güvenilir hizmet bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçin.

YORUMLAR KAPALI