Acer Teknik Servis Koşulları

Özel Acer Notebook Servisi, bir Maksimum Bilişim kuruluşudur ve özel olarak servis vermektedir. Servis aşamalarımızın ilk etabı olarak elden veya kargo ile teslim ettiğiniz arızalı ürününüze ilişkin servis kayıt formu isteğiniz doğrultusunda e-posta ile yada size elden teslim edilecektir. Notebook servisimize arızalı ürün teslim eden her müşterimiz aşağıda belirtilen servis koşullarını okuyup, kabul etmiş sayılır.

Notebook servisimize ulaşan arızalı ürünler için önce ürün kaydı yapılır, daha sonra hızlı arıza tespiti ile servis ücreti tespit edilir. Servis işlemi ve ücreti hakkında bilgi verilip, onarım için onayınız istenir. Onaylanan ürünlerin onarım işlemi başlar, onaylanmayan ürünler ise iade edilir.

Müşteri tarafından Acer notebook tamir yada diğer cihazların işlemi için verilen onaylanan fakat daha sonradan vazgeçilen cihazlar için şayet işleme başlanmadıysa; aynı gün içinde iptal edilebilir, Acer Notebook cihazının tamiri ne başlanan yada biten ürünler için onay iptali mümkün değildir.

Acer Notebook cihazı onarımı tamamlanmış ürünler, notebook servis ücretinin ödemesi yapılmadan teslim edilmemektedir.

İdeal arıza tespit süresi 2, maksimum arıza tespit süresi 5 gündür. İdeal onarım süresi 3, maksimum onarım süresi 30 gündür. Yurt dışından temin edilecek yedek parça olması durumunda müşteri aranarak bilgilendirme yapılır ve ek süre istenir.

Acer Notebook cihazının onarımında kullanılacak parça, tedarikçi firma tarafından temin edilecekse; bu durum müşteriye bildirilir ve bu süre onarım süresine eklenir.

Onarımları tamamlanmış notebook cihazı ürünler 45 gün içerisinde teslim alınmaz ise; sonraki her gün için ardiye bedeli talep edilir. Şayet notebook cihazı ürünlerin teslim alınması 90 günü geçtiği taktirde Özel Acer notebook servisi her hangi bir mesuliyet kabul etmemektedir.

Arızalı ürünleri servisimize vermeden önce içerisinde bulunan önemli verilerin yedeklenmesi gerekmektedir. Şayet müşteri notebook servisimize arızalı ürünü teslim etmeden önce bu durumdan servisimizi haberdar etmediyse her hangi bir veri kaybı durumunda sorumluluk kabul edilmez.

Ekstra bir durum söz konusu değil ise servisimize bırakılan arızalı notebook cihaz fabrika ayarlarıyla teslim edilmiş sayılır. Kullanıcı tarafından ekstra donanım talep edilemez.

Notebook Servisimiz lisanssız yazılım yüklemesi yapmamaktadır. Müşteri tarafından gelen bu tarz talepler geri çevrilmektedir. Şayet notebook servisimize bırakılan ürünler içerisinde bulunan yasadışı yada lisanssız yazılım yüklemesi var ise bu sorumluluk müşteriye aittir. Özel Acer notebook servis bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Sıvı teması gerçekleşmiş ürünler için garanti süreçleri ayrıca nitelendirilmektedir ve bu cihazlar daha sonradan arızalanabilir.

Acer Notebook arıza tespiti veya onarım için servisimize bırakılan kısmi çalışır durumdaki ürünlerin gerekli çalışmaları gerçekleştirilemez ise müşteriye bu durum bilgilendirilmesi yapılı r ve söz konusu ürün için teslim edildiği şekilde teslim almayı müşteri kabul etmiş sayılır.

Arızalı ürünlerin kargo tarafından gönderilmesi halinde; ürün zarar görmeyecek şekilde paketlenmelidir ve onarımları yapılarak müşteriye teslimi sırasında kargo ile gönderilen ürünler müşteri tarafından son kontrolleri yapılarak teslim alınmalıdır. Kargo tarafından teslim edilme aşamasında hasar raporu bulunmaz ise Maksimum Bilişim her hangi bir sorumluluk kabul etmez.

Servis garanti süresi işleme göre, işcilik için 1 ay ila 3 ay, yedek parçalar için 3 ay ila 1 yıl arasında değişmektedir. İşletim sistemleri güncellenmiş, virüs taraması yapılmış, darbe görmüş, veya kullanıcı hatalarından dolayı işleme alınmış veya alınmamış sorunlar garanti kapsamında tutulmamaktadır.

Ücretsiz kargo hizmetimiz arızalı cihazınızın onarıma göndermeniz aşamasında tek yönlüdür. Daha önce farklı bir servise gitmiş veya herhangi bir şekilde arızasına müdahale edilmiş notebooklar, servis garantili notebooklar ve/veya tamir onayı almayan notebooklar ücretsiz kargo kampanyasından yararlanamaz. Notebook’unuzun orjinal kutusu yok ise Aras Kargo S ve Yatay M kutu ebatları notebooklar için ideal olup bir adet notebook için bu ebatların üzerinde yapılan gönderilerde ücretsiz kargo kampanyasından yararlanamamaktadır.