Acer Teknik Servis +CheckUp

+CheckUp Resimli Açıklamalar

Fan Bakımı
hp pavilion fan değişimiBilgisayarınızın soğutma sisteminin en temel aygıtı olan “Fan” ınızın zaman ile barındırdığı tozlardan temizlenmesi yağlanması ve daha fazla ısıyı soğutması için yapılan işlemdir.

 

Termal Pad Yenileme
hp servis checkupChipset, Cpu ve / veya grafik işlemcilerinizin soğutucu bloklar ile arasındaki ısı yalıtımı temasını oluşturan “termal pad” in zaman ile işlemini belirli bir oranda kaybetmesi sonucu ısıyı tam olarak iletemediği için 6 ay ile 1 yıl arasında değişme işlemidir.

 

Termal Macun Yenileme
bakır
Bilgisayarınızın cpu ve chipset kanallarında soğutucu blok arasına sürülen ısı yalıtımı macunudur. 6 ay ve sonrasında performansı etkilememesi için ve cihazın ömrünün uzaması için değişmesi gerekmektedir.

______________________________

+CheckUp Nedir? Nasıl Uygulanır?

  • Fan ve Soğutucu Temizliği
  • Termal Pad ve Macun Yenilenmesi
  • Genel Bakım

 

Fan ve soğutucu kanal bakım ve temizliği (işlemci fanının daha verimli çalışmasını sağlar, tozlanmış ve filtreleme yapmayan hava kanallarını açar)

Bu işlemin sonucunda bilgisayarınızın soğutma sistemi güçlenir ve size en üst performansı yaşatır. Aynı zamanda bilgisayarınızın ömrünü uzatır.

Termal macun yenilemesi (işlemci ve soğutucu arasındaki küçük boşlukları doldurarak, işlemci yüzeyinde oluşan ısının soğutucu tabanına sağlıklı bir şekilde transfer edilmesini sağlar, işlemci performansını arttırır)

Bu işlemin sonucunda bilgisayarınızın soğutma sistemi güçlenir ve size en üst performansı yaşatır. Aynı zamanda bilgisayarınızın ömrünü uzatır.

Isı filtresi değişimi (ısı iletimini arttırır, daha stabil bir soğutma sağlar)

Dış yüzey, klavye ve Lcd ekran temizliği (özel spreyler ile yapılan temizlik Acer’ ınıza ilk gün ışıltısı verir)

Sistemsel eksiklikler (driver, güncelleme vb…) giderilerek işletim sisteminizin daha hızlı ve verimli çalışması sağlanır.

+CheckUp ile Acer Ürünlerinizin Ömrünü Uzatın !

Acer ürünleriniz için bir check up işlevi sağlayan ve sadece bizde bulabileceğiniz +CheckUp hizmeti Acer ürünlerinize ilk gün performansı yaşatıyor. 100 TL değerindeki onarıma gelen tüm Acer Notebooklar için ücretsiz!

Teknik laboratuvarlarımız tarafından ispatlanmış olan “ömür uzatma” yani +CheckUp işlemi ürünlerinizin soğutma sistemlerini yenileyerek ve güçlendirerek hem yüksek performans sağlar hemde ürününüzün ömrünü uzatır.  Bu servisten faydalanmak için Maksimum Bilişim ile iletişime geçin.